Czasami może się przydać

Aspiryna
Pozwoli wyczyścić fikuśny wazon, w którym trudno dotrzeć ściereczką do każdego zakamarka. Napełniamy go wodą, w zależności od jego pojemności wrzucamy 2-4 tabletki i czekamy aż przestanie musować. Następnie dobrze płuczemy.
Usunie brud i przykry zapach z termosu. Napełniamy go wodą i wrzuć 3-4 tabletki do środka. Po 2 godzinach wylewamy i dobrze płuczemy.
Podobno wzmocnij kondycję kwiatów doniczkowych. Rozpuszczamy tabletkę w litrze wody, czekamy aż wywietrzeją bąbelki i podlewamy kwiaty. Nie tylko wzmocni to roślinę, ale dodatkowo ochroni ziemię przed atakiem grzybów - tego nie próbowałam, trochę się obawiam, ale skoro ludzie łykają aspiryne to kwiatom nie powinna zaszkodzić.


Sałata
Zieloną świeżą sałatę możemy przechowywać w lodówce. Zalecam aby skropioną zimną wodą, zawinąć w gazetę i dopiero schować do kosza w lodówce. Sałata tak szybko nie zwiędnie.

Świeży chleb
Kiedy w pojemniku na chleb umieścimy pół jabłka, pieczywo dłużej będzie świeże. Należy pamiętać aby nie zapomnieć o jabłku i wymieniać połówkę codziennie.

Zapach w mikrofalówce
Wystarczy wsadzić do niej kilka plasterków cytryny i ustawić na 5 min pełną moc. Brzydki zapach zniknie.

Zapach w zmywarce
Na 1 "pranie" zmywarki należy włożyć duży plaster cytryny, brzydki zapach znika.

Sposób na miękkie mięso
Do gotowanego lub duszonego mięsa warto dodać łyżkę wódki albo trochę wina. Alkohol sprawi, że mięso będzie szybko miękkie.

Zapachy do ciasta
Do ciasta nie należy jednocześnie dodawać aromatu cytrynowego (lub skórki cytryny) i waniliowego. Te dwa zapachy się wykluczają!

Czarodziejska soda
2 łyżeczki sody wsypane np. do kieliszka, i wstawione do lodówki pomogą uporać się z brzydkim zapachem w lodówce. Pamiętaj, aby wymieniać sodę przynajmniej raz w miesiącu.